Опрацювати правила гри у футбол. 5-11 класи

Правила гри в футбол. Основні футбольні правила.

Правила гри у футбол записані в спеціальному регламенті, який затверджений Міжнародною федерацією і Радою
регіональних асоціацій. Даний звід статей визначає порядок офіційних змагань. Варто відзначити, що перші
правила футболу коротко були сформульовані ще в 1863 році британською асоціацією. У сучасному вигляді
регламент розробляється УЄФА і ФІФА. Він враховує всі найменші нюанси футболу: від реклами на екіпіровці
гравця до матеріалу виготовлення сітки воріт.
Загальні правила
У матчі беруть участь лише дві команди. Кількість гравців з кожної сторони обмежується одинадцятьма з
урахуванням воротаря. Єдиним снарядом вважається м'яч. Польові гравці мають право контролювати і бити по
ньому тільки ногами, за винятком викидання ауту. Правила воротаря у футболі трохи відрізняються. Голкіпери
можуть ловити м'яч руками, але утримувати снаряд у повітрі заборонено більше 6 секунд. Основні правила
футболу єдині для всіх асоціацій і турнірів, що проводяться під егідою ФІФА. Так, кількість замін не може бути
більше трьох офіційних змаганнях. Є певні вимоги і до екіпірування футболістів. Вона не повинна становити
небезпеку для самого гравця або суперника. Заборонені будь-які ювелірні вироби, шпильки, годинник і т. д.
Обов'язковими елементами є сорочка, шорти, щитки, гетри та взуття. Рукавички тільки у голкіпера.

Тривалість матчу-два тайми по
 45 хвилин. При цьому суддя
може додавати певну кількість часу за затримки ігри (заміни, травми і тощо). Між таймами повинен бути перерву до 15 хвилин.
Дотримання правил футболу
 контролюється тільки арбітром матчу і його помічниками за межами поля. Суддя визначає порушення, покарання за них, виявляє спірні моменти.

бути від 64 до 75 м, довжина –
 від 100 до 115 м відповідно. Також правила гри у футбол описують і вимоги до розмітки. Поле повинно
обмежуватися білими рівними лініями, які добре видно здалеку (8-12 см в ширину). Крім того, розмітка ділить
газон на дві половини. Посередині чертится спеціальний круг з радіусом 915 м від центру поля.

Площа воріт обмежується прямокутником з шириною 55 м від кожної стійки (штанги). Довжина воротарської

зони – 183 м. Штрафна площа окреслюється аналогічно зі сторонами 165 і 403 м. Всередині зони відзначається
11-метрова точка, звідки будуть виконуватися пенальті. Самі ворота повинні бути заввишки 244 м, завширшки
732 м. По кутах поля закріплюються флагштоки з заокругленим кінцем.
Порушення правил
У сучасному регламенті чітко прописані всі аспекти недисципліновану поведінку футболістів та тренерів.
Штрафний удар призначається за підніжку, удар суперника, стрибок в ноги, агресивний поштовх, плювок,
затримку противника або часу, навмисне торкання м'яча рукою. Подібне порушення в своєму штрафному
майданчику карається 11-метровим (пенальті).

лексику, систематичні
порушення, зняття екіпіровки, затягування часу матчу. Обов'язково повинен каратися грубий і тактичний фол.
Гравець видаляється з поля за два попередження, агресивна поведінка, плювок в кого-небудь, перешкода польоту
 м'яча у ворота рукою, за фол, який призвів до пенальті, за образи і заборонені жести.